Najbardziej uniwersalny tester do gęstości ubiciowej.

Ubijana gęstość proszków lub granulatów to zwiększona gęstość nasypowa osiągnięta po mechanicznym ubijaniu cylindra zawierającego próbkę. Testery gęstości z usadem SOTAX łączą Metodę 1 i Metodę 2 z różnymi wysokościami skoku (spadek), jak opisano w Farmakopei Stanów Zjednoczonych (USP <616>) i Farmakopei Europejskiej (Ph. Eur. 2.9.34) w jednym kompaktowym urządzeniu. Porównanie gęstości nasypowej i nasypowej z usadem ze wskaźnikiem ściśliwości i współczynnikiem Hausnera wskazuje na zdolność proszku do płynięcia i osiadania.

Aparat Sotax TD1 zapewnia łatwą pracę w wybranym trybie dzięki zastosowaniu jednej stacji z uchwytem na cylindry 100ml i 250 ml oraz autorozpoznawalnym adapterem pozwalającym na zmianę metody pomiarowej z USP I na USPII/EP oraz jednemu wielofunkcyjnemu pokrętłu sterującemu.

Aparat posiada funkcję obliczania wyniku pomiaru gęstości, współczynnika upakowania i współczynnika Hausnera. Dzięki zastosowaniu portu drukarki posiada możliwość wydrukowania raportu z analizy wraz ze statystyką badania Urządzenie posiada możliwość podłączenia wagi.

Więcej o Sotax TD1

captcha