NORMAG to marka wysokiej jakości wyrobów szklanych dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego oraz badań naukowych.
Dzięki naszemu doświadczeniu i umiejętnościom naszego zespołu jesteśmy w stanie projektować, opracowywać i wytwarzać instalacje laboratoryjne oraz produkcyjne.

Firma sięga roku 1887, kiedy została założona jako przedsiębiorstwo zajmujące się wydmuchiwaniem szkła w Niemczech, zanim szybko rozwinęła się w wysokiej jakości dostawcę szkła laboratoryjnego dla rozwijającej się branży chemiczno-farmaceutycznej i badawczej.

Dzięki naszej wiedzy i umiejętnościom w dziedzinie wydmuchiwania szkła, NORMAG (dawniej Normag Labor- und Prozesstechnik, a obecnie PFAUDLER NORMAG Systems) zostało wybrane w latach 50. i 60. jako partner w dziale Badań i Rozwoju przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, mając na celu rozwijanie i poszerzanie składników laboratoryjnych, które zapewniają wiarygodne dane eksperymentalne. Na podstawie osiągniętych wyników w ramach tej współpracy, marka NORMAG opracowała unikalny i wysoko jakościowy program składników laboratoryjnych.

W latach 80. i 90. liczne wymagania klientów obejmowały nie tylko składniki, ale również kompleksowe urządzenia i jednostki. To stanowiło idealny kolejny krok dla NORMAG - tworzenie aparatury i jednostek szklanych opartych nie tylko na wysokiej jakości, ale także na komponentach dostosowanych do procesu i dobrze określonych. Zakres aparatów i jednostek rozszerzył się, obejmując nie tylko jednostki szklane, ale również procesowo-specyficzne połączenia szkła z innymi materiałami odpornymi na korozję oraz stali nierdzewnej.

Od września 2017 roku PFAUDLER NORMAG Systems jest częścią grupy GMM Pfaudler. Integracja z komponentami i aparaturą wykonanymi z materiałów odpornych na korozję, takimi jak emalia, fluoropolimery i stopy metali, w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami stosowanymi w zbiornikach mieszających, procesach separacji, filtracji oraz suszenia, zapewnia dalsze możliwości na rynku procesów chemicznych.

Obecnie PFAUDLER NORMAG SYSTEMS dostarcza komponenty do kompletnych jednostek wykonanych ze szkła oraz innych materiałów, zarówno w skali laboratoryjnej, jak i produkcyjnej.

Portfolio produktów obejmuje indywidualne komponenty wykonane z szkła borokrzemowego 3.3 lub innych materiałów o wysokiej odporności na korozję, a także systemy i aparaturę, takie jak parowniki, kolumny, kondensatory, filtry, ekstraktory i osadniki. W ofercie znajdują się również jednostki procesowe, w tym jednostki reakcyjne i mieszające, jednostki do destylacji, rektyfikacji, parowania, filtracji, odparowywania, odzyskiwania substancji i absorpcji. Nie wspominając o w pełni zintegrowanych systemach produkcyjnych do odzyskiwania kwasów, rozpuszczalników lub dowolnego innego procesu chemicznego, zaprojektowanych z uwzględnieniem wszystkich wymagań technicznych.