LabCenter został dystrybutorem produktów Pfaudler Interseal GmbH

Miło nam poinformować, że firma LabCenter została dystrybutorem produktów Pfaudler Interseal GmbH. Interseal to światowy lider w produkcji uszczelnień mechanicznych.

Pfaudler Interseal GmbH skoncentrował się na produkcji uszczelek, komponentów uszczelniających i zaworów do zastosowań w branżach chemicznej, petrochemicznej, farmaceutycznej i spożywczej. Specjalizuje się również w rozwiązywaniu indywidualnych problemów z uszczelnianiem w dziedzinie projektowania i inżynierii.

Interseal został założony w 1983 roku przez Rolf Schmitza jako jednoosobowe przedsiębiorstwo. Rolf Schmitz był doświadczonym ekspertem w dziedzinie uszczelnień. Przez lata firma zdobyła doskonałą reputację jako kompetentny partner inżynieryjny w trudnych zastosowaniach uszczelniania dla przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i spożywczego.

Zakres zastosowań konwencjonalnych uszczelnień mechanicznych wielokrotnie był ograniczany przez osiowe i promieniowe odkształcenia wałów mieszających. Dzięki opracowaniu technologii dry9000®, uszczelnienie - jako najbardziej wrażliwe ogniwo w procesie produkcyjnym - stało się czynnikiem sukcesu.

Patent na nowo opracowane uszczelnienie wału dry9000® został zarejestrowany i obecnie jest chroniony w Niemczech, Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.

Od 2003 roku firma przekształciła się z producenta indywidualnych wyrobów na producenta seryjnego, standardyzując dry9000® do wymiarów DIN dla mieszadeł i mikserów.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi klientom związanych z uszczelnieniami, od 2009 roku firma kontynuowała rozbudowę centrów obsługi i sprzedaży oraz budowę zapasów. Interseal jest w pełni zaangażowany w realizację tego celu.

Od października 2017 roku Pfaudler Interseal (wcześniej Interseal) jest częścią grupy GMM Pfaudler.

Obecnie siedziba firmy znajduje się w Hofheim-Wallau w Niemczech. Tutaj można znaleźć także centrum obsługi i magazyn, który gwarantuje dostępność wszystkich uszczelek DIN.

Za pomocą opatentowanego systemu dry9000®, marka Interseal opracowała technicznie i ekonomicznie dojrzałe uszczelnienie wału, które nie tylko jest w stanie poradzić sobie z charakterystycznymi ruchami wałów, ale także zapobiega zanieczyszczeniom gotowego produktu, gdy pracuje na sucho. Suchy system dry9000® stanowi lepszą alternatywę dla uszczelnień mechanicznych lub opasek, zamieniając tym samym najsłabsze ogniwo w łańcuchu produkcji w prawdziwy czynnik sukcesu.

Opatentowany system interseal dry9000® - podstawa dla różnych rodzajów zastosowań.