USP 4 - Metoda uwalniania przepływowego

Przez ponad 30 lat Sotax wraz z ekspertami z uniwersytetów oraz przemysłu. rozwijał aparaty USP 4 - Uwalnianie różnych form leków metodą przepływową. Dziś Sotax jest światowym liderem na rynku z doświadczeniem w rozwoju metod, zautomatyzowanych pomiarów on-line w czasie rzeczywistym oraz niestandardowymi rozwiązania dla unikalnych systemów badań leków.

CE7smart jest czwartą generacją aparatów Sotax wykorzystujących system przepływu przez celę. Została zaprojektowany jako urządzenie służące do pokonywania potencjalnych problemów związanych uwalnianiem substancji aktywnych z różnych form leków.

Więcej o Sotax CE7Smart

W metodzie przepływowej świeże medium przechodzi w sposób ciągły przez celę zawierającą badaną postać leku - jest to tak zwany system otwarty.

Półautomatyczny system pozwala na jednoczesne pobierane próbek i zebrane w kolektorze frakcji (Off-line open system) lub analizowane bezpośrednio za pomocą spektrofotometr UV (On-line open system). Możliwa jest również kombinacja tych dwóch układów i utworzenie systemu On/off-line open.

Aparat Sotax CE7smart pozwala na pracę zgodne z  metodą USP 4 w której badania muszą być prowadzone w stałej objętości medium. W tym przypadku medium przepływające przez celę z badaną substancją krąży w systemie zamkniętym.

W systemie zamkniętym jest możliwość pomiaru ze spektrofotometrem UV tworząc tzw. "On-line closed loop system". Dodatkowo w czasie uwalniania istnieje możliwość poboru próbek do fiolek HPLC za pomocą modułu strzykawkowego.

captcha
  • 771,84 KB Broszura CE7smart.pdf