Pomiar Twardości

Tester twardości tabletki - czasami określany również jako tester siły łamania tabletki (USP <1217>) lub tester wytrzymałości na zgniatanie (Ph. Eur. 2.9.8) - mierzy mechaniczną integralność tabletki. Twardościomierze SOTAX z precyzyjną technologią pomiarową Dr. Schleuniger®, prostotą obsługi wyznaczającą standardy i solidnymi komponentami szwajcarskiej jakości gwarantują najwyższą dokładność i wyniki testów, na których można polegać. Od 1972 roku niezawodne testy praktycznie wszystkich kształtów tabletek, od okrągłych do owalnych, wypukłych, podłużnych i specjalnych, sprawiły, że nasze systemy są preferowanym wyborem wiodących firm farmaceutycznych na całym świecie w zakresie badań i rozwoju, kontroli jakości i IPC.

Nasze twardościomierze posiadają unikalny opatentowany system, który powoduje automatyczne wyrównanie tabletek z dokładnością i powtarzalnością!

Testery twardości mogą pracować w dwóch trybach:

  • ze stałą siłą pomiaru
  • ze stałą szybkością pomiaru

co powoduje, że porównanie wyników pomiędzy różnymi urządzeniami może być trudne.

Wszystkie nasze twardościomierze mają możliwość zdefiniowania trybu pracy oraz określenie jego parametrów co umożliwia przeniesienie metody z dowolnego urządzenia.